Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Kultura a spolky > Kulturní činnost

Kulturní činnost v obci

Začátkem měsíce ledna pořádá TJ Sokol Rebešovice Tradiční ples Sportovců.

V prvním týdnu měsíce února se konají v obci Tradiční hody a to k svátku svaté Doroty, neboť kaple, která se nachází ve zdejším Zámečku je zasvěcena sv. Dorotě.
V této kapli se rovněž každý týden v sobotu slouží mše svatá.

Hody

Hody 2011    Hody 2011

V měsíci březnu pořádá TJ Sokol Rebešovice spolu s obcí Rebešovice tradiční Dětský maškarní ples.

"Vítání jara" je rovněž tradicí obce. Děvčata nosí "Morenu", hoši pak před velikonočními svátky chodí od Zeleného čtvrtku až do Bílé soboty "hrkat''.

Vítání jara

 Vítání jara         Vítání jara

V měsíci květnu pořádá TJ Sokol s obcí Rebešovice Dětský den.

Babské hody. V prvním týdnu měsíce září pořádá obec Rebešovice Babské hody.

V tomto měsíci se koná i'' Setkání dříve narozených spoluobčanů '', kde zúčastnění dostanou pohoštění a malou pozornost. K tanci a zábavě hraje lidová muzika.

Koncem roku v měsíci listopadu se uskuteční každým rokem "Vítání občánků". Při této příležitosti každé dítě obdrží dárkovou poukázku  na 1000 Kč, obrázkovou knížku a květiny.

V sobotu před první adventní nedělí rozsvěcujeme Vánoční strom. Děti si připevní svá přáníčka Ježíškovi na připravené nafouknuté balonky, které potom společně vypustí. 

V měsíci prosinci pořádá TJ Sokol Rebešovice  pro děti Mikulášskou nadílku.

Den před Štědrým večerem se sejdou občané před osvětleným vánočním stromem na zámečku a zazpívají si vánoční koledy při svařeném vínku za zvuků místních hudebníků.

Kulturní komise - SPOZ chodí každý měsíc blahopřát občanům,kteří se dožívají významných životních jubilejí /narozeniny, Zlatá svatba a pod./. Tito občané obdrží květiny, dárkový balíček.

V obci působí TJ Sokol Rebešovice; jeho činnost je velmi bohatá, protože pořádá velké množství turnajů a sportovních a kulturních akcí pro sportovce, ale i pro širokou veřejnost.